15 sukienek na eleganckie poprawiny [kolekcje 2013]

Zajawka_poprawiny

Zauważyłyście, że aktorki, modelki czy piosenkarki wychodząc za mąż szyją sobie zawsze, najmarniej, dwie suknie ślubne? Jedną na samą ceremonię, drugą – luźniejszą – na wesele (często mają także trzecią, którą zakładają po północy). U nas takie rozwiązanie nie jest jeszcze popularne. Za to my mamy swoje poprawiny. Jeżeli już wybrałyście suknię ślubną, warto zacząć myśleć o kreacji właśnie na tą imprezę.

Jaka powinna być idealna sukienka na poprawiny?

Wszystko zależy od ich charakteru. Jeżeli poprawiny odbywać się będą w tej samej sali, co wesele, powinnyście pomyśleć o eleganckiej sukience, skromniejszej niż ślubna, ale wyróżniającej się spośród kreacji, które będą mieli Wasi goście. Jeżeli planujecie garden party przy grillu, postawcie na swobodniejszą i zwiewną sukienkę oddającą charakter nieformalnego spotkania.

Sukienka na poprawiny nie musi być koniecznie biała, zabawa kolorem jest dozwolona. Warto jednak, aby nawiązywała do charakteru wesela – jego kolorystki – czy Waszej sukni ślubnej. Nie musi też być krótka. Jeżeli dobrze czujecie się w długiej, wieczorowej kreacji – zaszalejcie.

Pamiętajcie jednak, że, tak jak w sukni ślubnej, tak i w sukience na poprawiny powinnyście czuć się swobodnie i wygodnie. Wybierzcie więc taki fason, w którym czujecie się najlepiej. Wtedy będziecie wyglądały najpiękniej.

Gdzie kupić sukienkę na poprawiny?

Sukienek na poprawiny możecie szukać wśród kolekcji dostępnych w salonach ślubnych. Znajdziecie tam wiele przepięknych, krótkich i mniej formalnych sukienek, nie tylko w białym kolorze. Taka kreacja to jednak dodatkowy, spory (ok. 1500 zł) wydatek. Tańszych sukienek możecie poszukać więc wśród wiosenno-letnich propozycji znanych marek odzieżowych dostępnych w centrach handlowych. Dobrym rozwiązaniem będzie także opcja dwa w jednym, czyli zainwestowanie w suknię ślubną z odpinanym dołem. Jednym prostym ruchem z eleganckiej ślubnej kreacji zrobicie mniej formalną sukienkę idealną na poprawiny.

ZOBACZ: SUKNIE ŚLUBNE Z ODPINANYM DOŁEM

Poniżej 15 propozycji sukienek idealnych na eleganckie poprawiny na sali weselnej. Niebawem pokażemy propozycje na poprawiny w formie garden party, zaglądajcie więc do nas codziennie ;-).

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *