4 sztuczki, które pozwolą Twoim włosom zyskać na objętości

Muszę się Wam do czegoś przyznać: potwornie zazdroszczę dziewczynom, które mają piękne, pełne objętości włosy. A ponieważ zazdrość jest dla mnie zawsze świetnym motywatorem do działania, postanowiłam sprawdzić, co zrobić, aby i moja fryzura nabrała objętości. Pędzę, żeby podzielić się tymi wskazówkami z Wami, moje drogie, bo jestem przekonana, że Wy też marzycie o pełnej objętości fryzurze ślubnej, takiej jak ze zdjęć poniżej ;-).

via elstile.com

via elstile.com

#1: Odpowiednie cięcie to podstawa

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że dobrze obcięte włosy, to podstawa udanej fryzury. Cieniowanie to idealna sztuczka, która nada włosom objętości. Nie bój się więc fryzjerskich nożyczek, ale nie próbuj tej sztuczki samej w domu. Profesjonalna fryzjerka dobierze fryzurę odpowiednią do Twojego kształtu twarzy i kondycji włosów.

#2: Nie obciążaj włosów kosmetykami

Nie bój się testować szamponów, aż nie znajdziesz tego, który dobrze usunie wszystkie zanieczyszczenia z Twoich włosów. Zwróć uwagę na to, żeby łatwo się spłukiwał i nie pozostawał na włosach. Nic tak ich bowiem nie obciąża, jak niespłukane cząstki szamponu. Odżywkę nakładaj od połowy włosów w dół – unikniesz obciążania cebulek.

fot. Christopher Confero Design

fot. Christopher Confero Design