7 wskazówek, które pomogą mamie wyglądać olśniewająco na Twoim weselu

Zapewniam Cię, że wybór odpowiedniej sukienki na Twoje wesele jest dla Twojej mamy takim samym wyzwaniem, jak dla Ciebie znalezienie wymarzonej sukni ślubnej. Postaraj się ułatwić jej to zadanie i podsuń siedem wskazówek, dzięki którym na ona na Twoim weselu także poczuje się wyjątkowo. Jest przecież tego warta ;-).

Mama Panny Młodej

fot. Levi Stolove Photography

 

Poproś Pannę Młodą o wskazówki

Jeżeli miałabym udzielić tylko jednej rady, była by nią ta: porozmawiaj z Panną Młodą na temat jej wizji wesela, stopnia jego formalności, kolorów przewodnich i stylu. Zazwyczaj to Młoda Para nadaje ton swojej imprezie, nawet jeżeli wspierasz ich w organizacji wesela. To ona wybiera kolor i motyw przewodni. Nie zapominaj, że mama Panny Młodej i mama Pana Młodego to jedne z najważniejszych osób na weselu, często są też jego współgospodarzami. Warto więc, abyś swoim strojem wpisała się w klimat całej imprezy. Poproś więc Pannę Młodą, aby pokazała Ci swoją tablicę z inspiracjami na Pintereście albo katalog ze zdjęciami w komputerze. Ułatwi Ci to zorientowanie się, jakiego typu sukienki będziesz szukała.

 

Szukaj sukienki w kolorze przewodnim wesela

Zanim udasz się do krawcowej czy na zakupy, poczekaj aż Młoda Para podejmie decyzję dotyczącą koloru przewodniego wesela. Swoją sukienkę dobierz tak, aby komponowała się z tym wyborem.  Być może Panna Młoda zadecyduje, że wszystkich druhny będą miały jednakowe sukienki, albo wkomponuje kolorowe elementy do swojej sukni ślubnej. Twoja sukienka nie musi być idealnie w tym samym odcieniu, ale warto, żeby z nim korespondowała. W ten sposób podkreślisz, że także jesteś częścią orszaku weselnego.

 

Poczekaj aż Panna Młoda wybierze swoją suknię ślubną

Niezmiennie zachwycam się lookiem Susan Sarandon na ślubie swojej córki, aktorki Evy Amurri. Obie panie miały tego dnia sukienki od Lela Rose, obie wykończone były taką samą koronką przy dekolcie. W ten sposób mama i córka podkreśliły łączącą ich więź. Wybierając swoją sukienkę poczekaj więc na ostateczną decyzję Panny Młodej co do swojej sukni ślubnej. Spróbuj dopasować do niej swoją kreację w myśl zasady, że jesteś ważną częścią tego dnia.  

fot. JarvieDigital.com

fot. JarvieDigital.com