Krótki przewodnik po długościach sukien ślubnych

Choć najpopularniejszymi sukniami ślubnymi są te sięgające ziemi, to nikogo już nie dziwi panna młoda w krótszej sukience. Nie ma jednak jednej uniwersalnej długości. Zobaczcie nasz przewodnik po długościach sukien ślubnych. Mamy nadzieję, że pomoże Wam dokonać wyboru.

Długa suknia ślubna

Klasyka. Ta w wersji najprostszej powinna sprawiać wrażenie, jakby dotykała ziemi, ale nie zahaczać o obcas. Tren oczywiście wydłuży suknię, ale to opowiść na inną historię (zobacz infografikę).

Jaka jest idealna długość sukni ślubnej?

Ile krawcowych, tyle opinii. Moim zdaniem idealna suknia ślubna powinna kończyć się 2 cm nad ziemią, tak aby nie odsłaniała za dużo buta, ale także nie przeszkadzała w chodzeniu czy tańczeniu (same najlepiej wyczujecie, jaka długość będzie dla Was odpowiednia).  Pamiętajcie, aby już na pierwszą przymiarkę sukni ślubnej zabrać te buty, w których wystąpicie w dniu ślubu. Wysokość obcasa ma bowiem kolosalne znaczenie.

Dla kogo:  dla każdego; decydując się na długą suknię ślubną powinnyście przede wszystkim brać pod uwagę fason, który podkreśli atuty sylwetki

Dlugie-suknie-slubne

Suknie ślubne Rosa Clara 2016

Suknia ślubna do kostek

W stylu retro. To rzadko spotykana długość. Aby taka suknia ślubna nie sprawiała wrażenia za krótkiej, musi być u dołu lekko rozkloszowana. Odsłania buty ślubne, musicie więc zwrócić na nie szczególną uwagę. Najczęściej występuje w połączeniu z gorsetem, ale te z Was, które wolą zabudowną górę, mogą wybrać modele z dekoltem w łódkę. Jako wykończenie looku idealnie będzie pasować toczek z woalką.

Dla kogo: dla wysokiej panny młodej (chyba że zdecydujesz się na szpilki) o zgrabnych kostkach (to one będą zwracać uwagę)

Suknie ślubne Justin Alexander 2016, 2015, 2014

Suknie ślubne Justin Alexander 2016, 2015, 2014