Suknie ślubne Maciej Zień 2013 [z wybiegu]

Nie będę ukrywać, że czekałam na ten pokaz z niecierpliwością. Co roku Maciej Zień podczas Polskiej Gali Ślubnej odbywającej się z początkiem  roku w Pałacu Kultury i Nauki zachwycał nowymi pomysłami i przepięknymi sukniami ślubnym. Tymczasem zaprezentowana właśnie kolekcja na 2013 rok rozczarowała.

Pojawiły się w niej modele z 2012 roku (sic!), a nowe suknie ślubne były niedopracowane (delikatny materiał po prostu się siepał, a ciągnące się za modelkami nitki wyglądały fatalnie). Być może Zieniowi zabrakło czasu na dopieszczenie kolekcji (pokazy z połowy stycznia zostały przeniesione na początek grudnia), być może potraktował ślubną kolekcję po macoszemu (nie pojawił się nawet na pokazie).

Szkoda, bo wśród projektów sukien ślubnych Macieja Zienia na 2013 rok można znaleźć prawdziwe perełki. Dużo tutaj delikatnych tiulów, draperii i asymetrycznych, sprawiających wrażenie przypadkowych, cięć. Doskonałym pomysłem było także postawienie na subtelne szarości (zupełna nowość) i suknie ślubne „księżniczki” (ukłon w stronę oczekiwań panien młodych).

Suknie ślubne Macieja Zienia są dostępne są w butiku projektanta przy ul. Mokotowskiej 57 w Warszawie.

 fot. Paulina Sygnatowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.