W stylu gwiazd [22]: suknia ślubna Rozalii Mancewicz

W piątkowe popołudnie, 26 września 2014, Miss Polonia 2010 Rozalia Mancewicz wyszła za mąż. Wesele w klimacie folkowym odbyło się w należącym do rodziny Panny Młodej majątku Howieny, na uroczym Podlasiu. Rozalia na tą okazję wybrała dwie suknie ślubne, obie naszej ukochanej marki Pronovias. Dziennikarka Ewa Wojciechowska, autorka bloga ewawojciechowska.pl podzieliła się z nami wyjątkową sesją oraz szczegółami tego ślubu, jakie zdradziła jej sama Rozalia.

– Wiele razy nosiłam suknie na pokazach czy wyborach miss, ale wiesz, że nigdy nie miałam na sobie takiej sukni, która podobałaby mi się w 100%. Zawsze mi coś nie pasowało. Ale jako modelka, nie mogłam marudzić – opowiada Ewe Wojciechowskiej Panna Młoda. Od samego początku wiedziała jednak, gdzie szukać tej idealnej sukni ślubnej – w salonie Bellisima Exclusive w Białymstoku.  Z właścicielką salonu, Elżbietą Wierzbicką zna się od 10 lat, to właśnie ona wybierała dla niej suknie na wybory miss. – Pani Ela przyniosła sześć sukienek do przymiarki i przy trzeciej już wiedziałam, że to ta! – opowiada Rozalia.

Rozalia Mancewicz wraz z Elżbietą Wierzbicką podczas przymiarki sukni ślubnej {fot. Paweł Tadejko}

fot. Paweł Tadejko

„Tą” suknią okazała się satynowa Pronovias Barcaza w kolorze perłowym.  Prosta suknia ślubna na tak pięknej kobiecie nie wymagała dużej ilości dodatków, dlatego Rozalia zdecydowała się jedynie na długi welon zakończony koronką oraz kolczyki i bransoletkę z perełek w odcieniu sukni zaprojektowanych specjalnie dla niej przez Elżbietę Wierzbicką. Całość uzupełniał pastelowy bukiet ślubny, który Panna Młoda wybrała  w ostatniej chwili. – Pojechałam do kwiaciarni tydzień przed ślubem i poprosiłam o ładną wiązankę – śmieje się Rozalia – Pani załamała ręce i spojrzała na mnie z pytaniem: jak to na za tydzień?! Większość panien  młodych wybiera kwiaty na ślub na kilka miesięcy wcześniej, żebyśmy zdążyli zamówić odpowiednie… A ja powiedziałam spokojnie: „Wiem, że zrobi mi pani piękny bukiet”. 

 

Na samym weselu Panna Młoda postanowiła zaprezentować się w zupełnie innej, ale równie pięknej sukni ślubnej, także marki Pronovias. Koronkowa suknia ślubna uszyta została z tiulu morbido i ozdobiona nie tylko koronką, ale także drobnymi cekinami. Rozalia spokojnie mogła odpiąć tren sukni, aby nie przeszkadzał jej w tańcu.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z przepięknej sesji, podczas której modelka wystąpiła w dwóch swoich sukniach ślubnych. My nie dziwimy się, że nie mogła zdecydować się tylko na jedną. Jeżeli jesteście ciekawe, jak wyglądało podlaskie wesele Rozalii Mancewicz i Marcina Jaworskiego zajrzyjcie na bloga Ewy Wojciechowskiej.

Pronovias Ontario
Fryzura ślubna Rozalii Mancewicz
Welon ślubny
Suknia ślubna Rozalii Mancewicz
Suknia ślubna Rozalii Mancewicz
Fryzura ślubna Rozalii Mancewicz
Druga suknia ślubna Rozalii Mancewicz
Koronkowa suknia ślubna Rozalii Mancewicz
Druga suknia ślubna Rozalii Mancewicz
Druga suknia ślubna Rozalii Mancewicz

fot. Paweł Tadejko via ewawojciechowska.pl