Wszystko, co musisz wiedzieć o welonie do ślubu, zanim z niego zrezygnujesz

Wiem, tytuł tego wpisu jest tendencyjny ;-). Ale postanowiłam Was namówić na to, abyście w dniu ślubu nie rezygnowały z welonu. Nie tylko dlatego, że jest to jedyna okazja w życiu, aby pozwolić sobie na tą typowo ślubną ozdobę. Znalazłam też pięć innych, mocnych powodów. Oto one.

No. 1 ::   W 2014 roku welony będą znowu szalenie modne. 

W ciągu ostatnich kilku sezonów ślubnych welony zostały wyparte przez woalki, opaski i  fascynatory (absolutną ślubną nowość). Ale w 2014 roku spektakularnie wrócą do łask. Pojawiły się bowiem wśród pokazów najważniejszych projektantów tej branży: Oscara de la Renta, Caroliny Herrery, Monique Lhuillier

Co oczywiście nie znaczy, że na welon powinny się zdecydować tylko te dziewczyny, które ślub biorą dopiero w 2014 roku. Lovemydressowe panny młode są przecież trendsetterkami, nieprawdaż? ;-).

welonvia madbeauty.tumblr.com

 

No. 2 :: Welon potrafi zdziałać cuda z sylwetką.

Jeżeli chcesz wyglądać szczuplej, oprócz sukni ślubnej o odpowiednim kroju, wybierz długi welon, który będzie spływał wzdłuż pleców tworząc pionową linię. Taki zabieg świetnie wyszczupla i… skraca. Jeżeli więc wydaje ci się, że jesteś zbyt wysoka zdecyduj się na długi welon.

Jeżeli masz wąskie ramiona, nie musisz wybierać sukni ślubnej z bufkami. Rozłożysty welon kończący się na wysokości ramion doskonale je poszerzy.

No. 3 :: Welon wprowadza romantyczny nastrój do ceremonii ślubnej. 

Zwłaszcza, jeżeli zakryjesz nim twarz. Moment, w którym ojciec panny młodej odkrywa jej twarz stojąc przed ołtarzem i oddając jej rękę panu młodemu jest naprawdę szalenie wzruszający i zapadnie w pamięć nie tylko wam, ale i gościom. Mina narzeczonego w momencie, kiedy zobaczy twoją pięknie umalowaną i uśmiechniętą buzię jest naprawdę bezcenna.

No. 4 :: Welon nie wyklucza innych ozdób we włosach. 

Jeszcze do niedawna styliści uważali, że co za dużo to nie zdrowo i odradzali łączenie welonów z innymi ozdobami we włosach (poza kwiatami). Właśnie zmienili zdanie! Welon w połączeniu z kryształowym grzebieniem, tiarą czy materiałową opaską będzie się prezentował doskonale. Do tego podkreśli uroczysty charakter ceremonii ślubnej. Po pierwszym tańcu śmiało możesz go zdjąć. Wówczas zostaniesz w opasce czy z kwiatami we włosach, które nadal będą zdobiły fryzurę ślubną, ale podkreślisz mniej formalny charakter zabawy weselnej.

welon_2via weddbook.com

 

No. 5 ::  Welon pasuje nie tylko do długiej sukni ślubnej i nie tylko do ślubu kościelnego. 

Często uważa się, że welon do krótkiej sukienki to przesada. Owszem, jeżeli jest za długi i źle dopasowany. Pamiętacie Audrey Hepburn w „Funny Face”? Miała fantastyczną krótką sukienkę i sięgający do ramion welon.

Welon do ślubu cywilnego nie pasuje? Zgoda: długi i okazały nie pasuje do charakteru tej ceremonii. Ale są także fantastyczne, ultrakrótkie welony, które przypominają woalkę, ale wykonane są z tiulu. Doskonale pasować będą nie tylko do sukni ślubnej ale też garsonki.

ZOBACZ: „Skrzynka kontaktowa [53]: ultrakrótki welon ślubny”

No. 6 :: Welon przyda się w trakcie oczepin. 

Uważam, że oczepiny to naprawdę piękna tradycja (i wcale nie muszą być poprzedzone obciachowymi zabawami). Powiecie, że panna młoda może przecież rzucać bukietem ślubnym. Pamiętajcie jednak, że nie może on być zbyt ciężki. Najczęściej także podczas takiej operacji bukiet się rozpada, rozsypując kwiaty po podłodze. Trochę szkoda, prawda?

***

Jeżeli znacie jeszcze jakieś powody, dla których nie warto rezygnować z welonu w dniu ślubu, piszcie śmiało w komentarzach. A może przekonacie mnie, że welon w dniu ślubu jest zupełnie zbędny? 😉

7 Komentarze on “Wszystko, co musisz wiedzieć o welonie do ślubu, zanim z niego zrezygnujesz

  1. Ojciec panny młodej odkrywający jej twarz stojąc przed ołtarzem i oddający jej rękę panu młodemu jest dość dziwnym pomysłem, zwłaszcza jeśli przyjrzymy się symbolice tego gestu. Panna przechodzi spod opieki i władzy jednego mężczyzny pod opiekę i władzę drugiego. W Polsce nigdy nie praktykowało się takiego zwyczaju, u nas para młoda wchodziła razem do Kościoła. Moda na to, żeby ojciec oddawał pannę młodą jej narzeczonemu przyszła do nas z amerykańskich filmów.
    Natomiast jeśli chodzi o sam welon to rzeczywiście jedyna okazja, a opaskę z kryształkami czy kwiatkami można włożyć na ślub kogoś innego 😉

  2. Pingback: Najpiękniejsze suknie ślubne z trenem 2014 | LOVE MY DRESS

  3. Witam bardzo ciekawy post – jestem na etapie – chciałam zdecydowanie welon, nie jednak woalka, a teraz już sama nie wiem zależy jak będzie pasowac do sukni 🙂

  4. Super 🙂 A ja znam „ale” dlaczego miałabym nie zakładać welonu. Moja mama uważa, że mogą go mieć tylko dziewice.. Gdyby tak było welon musiałby chyba całkowicie zniknąć.. Na szczęście wykłóciłam się o swoje 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.